Пункт КМ от старта Припаси GPS Координати До следващ пункт Контролно време
"Боженци" 12.3 км Храни, Напитки 42.872586, 25.424644 Дистанция: 8.22 км
D+: 308 м
D-: 122 m
-
"Сечен Камък" 20.52 км Храни, Напитки, Транспорт 42.858456, 25.423542 Дистанция: 14.5 км
D+: 643 м
D-: 749 m
-
"Ябълка" 33.9 км Храни, Напитки, Транспорт 42.783738, 25.383989 Дистанция: 14 км
-
"Станчов хан" 62.5 км Храни, Напитки, Транспорт 42.814399, 25.561261 Дистанция: 6.4 км
D+: 328 м
D-: 97 m
-
"Спирката" 69 км Храни, Напитки, Транспорт 42.830993, 25.522582 Дистанция: 6.83 км
D+: 432 м
D-: 706 m
-

Задължителна екипировка

• съдове за течности (шише, мех и т.н.) с вместимост минимум 1 литър(без съд за вода няма да можете да получавате вода от подкрепителните пунктове!)
  • мобилен телефон със заредена батерия + СИЛНО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО допълнителна заредена батерия или power bank (при използване на GPS както и загуба на обхват батерията се изтощава по-бързо)
  • свирка (за сигнализиране в случай на произшествие);
  • алуминиево фолио (survival blanket)
  • яке (ветровка, противоводно)
  • храна с енергийна равностойност на поне 500 kcal
Задължителната екипировка ще бъде проверена на старта или при даването на стартовите пакети. Всеки участник може да бъде проверен на произволен пункт ИЛИ на финала, когато завърши състезанието. Липсваща свирка, храна или контейнери за течности с вместимост по-малко от 1 литър ще носят наказание един час за всяко . Всичко останало, което липсва в задължителната екипировка (включително контейнери за течности), ще води до незабавна дисквалификация .

Препоръчителна екипировка:

• Аптечка(бинт, марля, лейкопласт/тейп, аналгетик, антихистаминови таблетки, дизенфекциращо средство)
  • източник на светлина – челник или друго удобно LED осветително преносимо тяло със заредени/нови батерии
  • съд за вода и други течности (супи и т.н.) - на пунктовете няма да се предлагат чаши
  • звънче (за защита от диви животни - за да ги "уведомявате", че се приближавате);
  • шапка с козирка или друго средство за слънцезащита (внимание - бягането на дистанции 76 и 23 км стартира в 6:00 и е много вероятно голяма част от прехода да бъде по време на силно слънце);
  • компас и малка карта;
  • полиестерни дрехи, удобни спортни обувки за бягане – препоръчително с trail грайфер;
  • щеки за подпомагане на придвижването – по желание
  • спрей за защита от животни или друго средство за защита.
  • репеленти против насекоми; слънцезащитна козметика
Няма наказания за липсваща препоръчителна екипировка.

Създайте своя отбор!

Можете да създадете отбор от 2 души и да участвате също и в отборното класиране! Влезте в приключението с партньор. Отборното участие не е задължително

Как работи?
При регистрация за дистанция изберете "76км отборно" от списъка с дистанциите и следвайте инструкциите. Можете да изберете вашето уникално име за отбора!

ВАЖНО

• Всеки участник участващ в отборното класиране ще участва и в индивидуалното такова на 76км дистанцията!
  • Не сте задължени да бягате заедно с вашия партньор - накрая ще бъдат сумирани времената ви на финиширане и това ще определи мястото в класирането на отбора ви.
  • Ако някой от отбора се откаже или е дисквалифициран, то целият отбор става DNF (незавършил) в класирането, но другият участник (който не е дисквалифициран или отказал се) ще участва в индивидуалното класиране!

Цени

• Предварително записване до 14.02.2018 вкл.: 70 лева (36 евро)
  • Ранно записване – от 15.02.2018 до 19.05.2018 вкл.: 80 лева (41 евро)
  • Стандартна цена – от 20.05.2018 до 23.06.2018 вкл.: 100 лева (51 евро)

ВАЖНО!!!

* След 23.06 регистрации не се приемат. Регистрации на място не се извършват (с изкл. на участие на 3 км дистанция)

* Дистанция може да бъде сменена преди да бъде извършено плащане.

* За всички участници на всички дистанции са осигурени: вода, медицинско обслужване, подкрепителни пунктове, електронно отчитане на резултати.

* Всички участници в дистанции 23, 76 и 141 км получават подарък - уникална тениска iRun.bg / Tryavna Ultra, брандирана специално за събитието, а всички финиширали на тези дистанции - уникален медал.